Lapse neerud on täielikult välja arenenud ning maks toodab jääkaineid. Nüüd on beebi kehaliselt välja arenenud ja viimase kuue nädala jooksul tegeleb ta vaid kaalus juurdevõtmisega, kosudes nädalas kuni pool kilogrammi. Nahaalune rasvkude vormib teda üha pontsakamaks.

Emakas on raseduseelse ajaga võrreldes 15 korda suurem. Kui saaksid enda sisse piiluda, näeksid, et suurema osa emakasisesest ruumist on hõivanud laps ning lootevett on vähem.

Ehk oled tähele pannud, et beebil on kindel magamise ja ärkveloleku režiim. Mõned arstid soovitavad beebi liigutusi regulaarselt kontrollida, ent isegi kui sa seda ei tee, võiksid beebi päevakava jälgida, et oluliste kõrvalekallete korral arstiga nõu pidada.

Söö rohkelt rauda sisaldavaid toiduaineid. Tõenäoliselt on juba eelnevatel nädalatel su vere hemoglobiinitaset mõõdetud ning vajaduse korral on arst soovitanud sul süüa rauda sisaldavaid toite või tarvitada lisaks rauasiirupit.

Mõtle läbi, kas oled uue ilmakodaniku tulekuks valmis? Soeta aegsasti vajalikud esmatarbed nagu beebivoodi, vanker, vann, turvahäll, apteegikosmeetika ja riided esimeseks paariks kuuks. Lapse tulekuni pole enam palju jäänud ja hiljem ei pruugi sul aega jaguda.

15 kommentaari

 1. Oleks endal raseduse ajal Tuub olnud :)) lõpus polnud midagi selga panna, isegi rasedariided olid kuidagi ebamugavad.

 2. Ja mind jäeti haigla hoolde,et kontrollida vererõhku ning lapse südametukseid,kuna näitajad on viimasel ajal olnud kõrged. Tuleb lihtsalt rahulikuks jääda ja küll kõik läheb hästi!

 3. Mari Rannaste Vasta

  nonii nüüd on siis 35 nädalat ja üks päev. ei jaksa enam ära oodata.:) mees ka nii kannatamatuet jube kohe. suur kõht jääb igale poole ette. öösiti enam üldse ei maga:'(

 4. katrin uibopuu Vasta

  olen ka juba siiani jõudnud ja ei jõua kuidagi ära oodata millal pisike juba tulema hakkab:)

 5. Anonüümne Vasta

  veel 5 nädalat ootaamist ;), kõik sai liiga vara ära tehtud. Nüüd tuleb ainult oodata.

 6. Greete Greete Vasta

  Nii vähe on jäänud veel:)Varsti on poja juba käes.
  Issi suhtleb pojaga ja silitab kõhtu,siis poja põtkib vastu
  (L)

 7. weee..eile panin ilusti tibule ostetud riided tema esimesse päris oma sahtlisse, nii mõnus oli vaadata mis asju ikka lastele tehakse ja kõiki neid nunnkaid saab mu tibu kanda. mees on ka aina suuremas õhinas et millal kyll see põtkiv ja mässav tegelane meiega yhineb..ootame nii väga(Y)(L)(F)

 8. ljudmila uutmann Vasta

  ma nii õnnelik varsti see päev ongi millal ma oma tibukest näen ja armastan… hakkaks ka tube juba tasapisi ümber tegema et rohkem ruumi oleks nii magamiseks kui ka mängimiseks

 9. uskumatu,et olen juba nii kaugule joudnud:),
  lopuks ometi(Y)
  sel nadalavahetusel hakkeme tuba ymber tegema,et oleks ruumi nii meil kui lapsel
  st et kolime vaisemast toast veidi suuremasse tuppa:D

Lisa oma kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.